Autobus projektowy już kursuje

Jest już gotowy i rusza na trasy w całej Europie! Oto autobus wycieczkowy, prezentujący na sobie oprawę graficzną projektu „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach”. Pojazd, wykorzystywany do obsługi tras biura Opal Tours, będzie promował nasz projekt przez cały najbliższy rok.

Pomysł na promocję Zgierza w ten sposób narodził się wcześniej: gdy w roku 2021 miasto uroczyście obchodziło dwusetną rocznicę podpisania tzw. Umowy Zgierskiej, oklejenie autokaru okazało się strzałem w dziesiątkę. Pojazd już z daleka zwracał uwagę przechodniów nietypową szatą graficzną. Ostatecznie bus podróżował przez dwa lata w barwach Zgierza, promując miasto w czasie wielu wycieczek, krajowych i zagranicznych.

Tym razem będzie podobnie: nowoczesna, duża Setra oklejona graficzną kompozycją, prezentującą zdjęcia Zgierza, będzie jeździć po całej Europie zarówno w wiosenno-letnim sezonie wycieczkowym, jak i później, do końca trwania projektu. Autokar został wybrany i przyozdobiony oprawą graficzną przez biuro turystyczne, które wygrało procedurę przetargową oferty na oklejenie pojazdu. Mamy nadzieję, że dzięki tej – oryginalnej i charakterystycznej – witrynie promocyjnej, o Zgierzu i dokonujących się w nim zmianach na lepsze dowiedzą się liczni turyści, zainteresowani wizytą w naszym mieście.

Usługa ta została wykonana jako część promocji projektu „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Rozwój Lokalny”.