Polityka młodzieżowa zaprezentowana lokalnym przedsiębiorcom

Główne założenia opracowanej właśnie “Polityki młodzieżowej Gminy Miasta Zgierz” zostały przedstawione właścicielom lokalnych firm. Prezentacja dotyczyła głównie oferty gastronomicznej i zakupowej w mieście, ocenianej przez tutejszą młodzież.

Wśród pytań, jakich zadawali zgierskiej młodzieży podczas badań fokusowych twórcy strategicznego dokumentu, znalazły się m.in. te dotyczące opinii młodych ludzi na temat oferty tutejszych sklepów i lokali gastronomicznych. Jak podczas spotkania z przedsiębiorcami mówił Adrian Pal, Pełnomocnik ds. Młodzieży Prezydenta Miasta Zgierza (współtwórca dokumentu), respondenci zwracali uwagę na słabe – ich zdaniem – strony tejże oferty.

Wskazując “rzeczy do poprawy” młodzi respondenci wymieniali m.in. monotonię oferty gastronomicznej (duża ilość pizzerii czy kebabów), niewielką ilość sklepów znanych marek w Zgierzu, niewystarczającą reklamę czy popularyzację powstawania nowych miejsc, a także brak galerii handlowej ze strefą wypoczynkową, w której młodzież mogłaby spędzać czas. – Wśród młodych ludzi wytworzyła się specyficzna kultura jedzenia i spędzania razem czasu na zewnątrz. Okazuje się, że dotychczasowe rozwiązania nie są w tym zakresie wystarczające. Nie pozostaje nam nic innego, jak reagować na uwagi młodzieży i rozmawiać z nią o możliwościach realizacji tych potrzeb – wyjaśniał Adrian Pal.

Spotkanie ze zgierskimi przedsiębiorcami odbyło się w ramach Śniadania Biznesowego. Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski i Zgierskie Centrum Obsługi Przedsiębiorców regularnie organizują takie spotkania z przedstawicielami lokalnego biznesu. Ich celem jest m.in. przekazywanie przedsiębiorcom nowych informacji w zakresie współpracy z administracją publiczną oraz budowanie przestrzeni wzajemnej integracji.

Prezentacja pod hasłem “Zakupy i gastronomia w Zgierzu w opinii młodych” zorganizowana została jako część przedsięwzięcia: Wdrażanie Polityki Młodzieżowej Gminy Miasto Zgierz w ramach projektu “Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego EOG 2024-2021 w ramach Programu Rozwój Lokalny.