Święto Miasta Zgierza – nowoczesnego miasta po godzinach

To było naprawdę coś! Jak zwykle w pierwszy weekend czerwca (3-4.06.2023 r.) zgierzanie obchodzili dwudniowe święto swojego miasta. Na scenie pojawili się znakomici goście (Agnieszka Chylińska, Tomasz Karolak, Przemysław Saleta), a w namiocie projektu „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach” każdy mógł bezpłatnie pobrać miejską aplikację. Skorzystało z tej możliwości ponad trzysta osób.

Namiot projektu, realizowanego w ramach programu „Rozwój Lokalny”, był jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc dwudniowej ekspozycji Święta Miasta Zgierza. Zasady naszej zabawy były bardzo proste: ktokolwiek instalował sobie na smartfonie bezpłatną aplikację (powstałą jako produkt w ramach promocji projektu) mógł rzucić dużą kostką do gry. Wskazana liczba oczek decydowała o rodzaju przyznanej nagrody. Były wśród nich parasolki, małe gry zręcznościowe oraz torby – wszystkie gadżety wykonane w ramach działań projektowych.

Dodatkowo każdy uczestnik zabawy otrzymywał ulotkę, zawierającą informację o ważnych miejscach wartych odwiedzenia w Zgierzu oraz kalendarzem najważniejszych wydarzeń i kodem QR, również umożliwiającym pobranie „appki”. Efektem przeprowadzonej w plenerze akcji promocyjnej było ponad trzysta nowych pobrań miejskiej aplikacji w ciągu dwóch dni trwania wydarzenia!

Obecnie, pod koniec czerwca 2023 roku, system zarządzania miejską aplikacją odnotowuje ponad 2200 oryginalnych użytkowników. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że podejmowane od początku wiosny akcje plenerowe w ramach promocji projektu „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach” w dużym stopniu pomagają w pozyskiwaniu nowych użytkowników naszego produktu.

Aplikacja Miasta Zgierz, której nowa wersja powstała dzięki programowi „Rozwój Lokalny”, zawiera szereg przydatnych funkcjonalności, m.in. dostęp do najbardziej aktualnych aktualności i wydarzeń z miejskiego kalendarza (publikowanych na stronie Miasto Zgierz z natychmiastowym pojawianiem się w okienku aplikacji). Bardzo doceniana jest funkcja “Zgłoś problem”, dzięki której mieszkańcy mogą nawiązać bezpośredni, wirtualny kontakt z odpowiednim pracownikiem Urzędu Miasta Zgierz. Jest on zobowiązany do podjęcia bezzwłocznego działania po otrzymaniu zgłoszenia na temat nieprawidłowości odnalezionej w tkance miasta i zgłoszonej przez użytkownika aplikacji.

Stworzenie aplikacji miejskiej w nowej wersji a także prowadzenie działań eventowych, promujących jej funkcjonalności, możliwe jest dzięki realizację przez Gminę Miasto Zgierz Projektu „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach”, współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Rozwój Lokalny”.