Umowa na dalszy ciąg badań nad składowiskami po zakładach “Boruta”

Kontynuujemy działania, zmierzające do rekultywacji nieobojętnych dla środowiska pozostałości po zakładach „Boruta” w Zgierzu.

W środę (26.07.2023 roku) Przemysław Staniszewski – Prezydent Miasta Zgierza podpisał umowę na wykonanie opracowania określającego wpływ jaki zdiagnozowana zawartość składowisk wywiera na środowisko. Celem prac badawczych będzie też wskazanie metod i kosztów rekultywacji.

Wykonaniem opracowania pod szczegółowym tytułem: „Określenie wpływu na środowisko oraz technologii i kosztów rekultywacji niezrekultywowanych składowisk odpadów, usytuowanych na nieruchomościach położonych w Zgierzu przy ul. Miroszewskiej, Łukasińskiego oraz przy ul. Andrzeja Struga” zajmą się specjaliści z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny, którzy w grudniu przedstawią nam wyniki swoich badań (rekomendowaną technologię rekultywacji i prognozowane koszty).

To II etap przedsięwzięcia pn. „Określenie obecnego stanu niezrekultywowanych składowisk odpadów, ich wpływu na środowisko oraz technologii i kosztów ich rekultywacji” w ramach projektu „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Rozwój Lokalny”.