Inwestycje projektowe: Centrum Usług Wspólnych

Dzięki wsparciu finansowemu z Programu “Rozwój Lokalny” można było poczynić w Zgierzu szereg inwestycji budowlano-architektonicznych.  Należy do nich utworzenie Centrum Usług Wspólnych przy ul. Popiełuszki 3. W miejscu dawnej, niezbyt obszernej siedziby kilku wydziałów i jednostek Urzędu Miasta Zgierza (m.in wydziałów zdrowia czy edukacji) powstało nowoczesne centrum, łączące różne funkcje.

Zgodnie z treścią zadania inwestycyjnego, wielopoziomowa modernizacja budynku przy ul. Popiełuszki miała służyć stworzeniu uniwersalnego miejsca, w którym nastąpi konsolidacja obsługi administracyjnej, finansowej, kadrowej i organizacyjnej jednostek samorządu terytorialnego. Remont budynku został podzielony na kilka etapów.

W pierwszej fazie modernizacji zaplanowano prace remontowo-budowlane nad dostosowaniem siedziby CUW do standardów efektywności energetycznej. Termomodernizację poprzedziło wykonanie stosownego audytu. Druga część robót – to konkretne dostosowanie kolejnych pomieszczeń biurowych do potrzeb funkcjonowania Centrum Usług Wspólnych, natomiast trzecia (i ostatnia) zakłada wybudowanie windy, szczególnie dedykowanej osobom ze szczególnymi potrzebami.

Utworzenie Centrum Usług Wspólnych było możliwe dzięki połączeniu dwóch źródeł finansowania: ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz projektu „Zgierz – nowoczesne miasto po godzinach” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG 2014 – 2021 oraz Mechanizmu Finansowego EOG 2021-2024 w ramach Programu „Rozwój Lokalny”.

Zakończenie przedsięwzięcia zaplanowano na koniec kwietnia 2024 roku. Całkowita wartość inwestycji wynosi: 3 875 000 złotych brutto. W tej kwocie mieści się 345 575 zł wsparcia z programu priorytetowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: Racjonalizacja zużycia energii w budynkach użyteczności publicznej oraz zasobach komunalnych w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery – V edycja”.

Inne rezultaty